Wypadanie włosów Totalna Biologia

Konfliktem biologicznym, który jest przyczyną wypadania włosów jest najczęściej silny strach przed ich utratą. 

Może wydawać się to mało logicznie i zbyt banalne, aby mogło być prawdziwe. Jednak nasz mózg i podświadomość działają często w oderwaniu od logiki. Totalnej Biologii bliżej jest natury i instynktów niż do logiki. Jeżeli się czegoś bardzo, ale to bardzo biomy, to cały czas znajdujemy się w stanie lęku, strachu i przerażenia. Jest to dla nas bardzo obciążające. Rozwiązaniem tej sytuacji jest… zmierzenie się z nią, doświadczenie tego, co powoduje nasz strach. Wówczas przestaniemy się tego bać. Tak działa nasz mózg, lepiej stracić włosy niż tkwić w permanentnym strachu.


“Czyżby osłabiły Ci się włosy?”

Sytuację wypadania włosów mogła zapoczątkować niewinna uwaga zatroskanej babci lub fryzjerki o gorszej kondycji naszych włosów. Jeśli wypadają Ci włosy zastanów się, czy nie usłyszałaś, usłyszałeś uwag, że “osłabiły Ci się włosy” lub, że “masz ich mniej niż kiedyś”.. Może to Ty zauważyłaś/zauważyłeś na szczotce lub w odpływie wanny czy prysznica więcej włosów niż zwykle i zaczęłaś/zacząłeś się bardzo martwić?

Jeżeli bardzo przejmujemy się opiniami innych, w dodatku zależy nam na pięknym wyglądzie i wiążemy z nim nasze poczucie własnej wartości włosy będą dla nas niesamowicie ważne. I rzeczywiście kilka włosów, które znajdziemy na ubraniu wpędzą nas w konflikt.


Ktoś dotykał moich włosów, ale już tego nie robi..

Inną przyczyną związaną z wypadaniem włosów może być konflikt oddzielenia, zazwyczaj utrata kogoś bliskiego. Najczęściej partnera czy partnerki. Może być to wspomnienie byłego chłopaka, który zawsze zachwycał się włosami dziewczyny, głaskał i gładził, ale już tego nie robi. Może być to także wspomnienie babci, która czesała wnuczkę i plotła jej warkocze, ale już tego nie robi. W przypadku konfliktu oddzielenia włosy zwykle przestają wypadać, kiedy konflikt zanika. Kiedy zaczynamy godzić się z sytuacją, akceptować ją, kiedy ją przetrawimy.


Wypadanie włosów Totalna Biologia

Wypadanie włosów może być także wynikiem chorób tarczycy, czy też konfliktów dotyczących nerek. Jeżeli chcesz je przepracować zapraszam na konsultacje, na których pomogę Ci odnaleźć i przepracować konflikt powodujący Twoje dolegliwości.

Wg diagnostycznej Tabeli Hammera, konflikt wypadania włosów jest konfliktem typu: „ktoś mnie tam głaskał, ale już nie głaszcze”. Może to być wspomnienie byłej partnerki, która miała zwyczaj gładzić nasze włosy, lub wspomnienie babci, której nie ma już wśród nas. Jest to typowy konflikt oddzielenia. W miarę jak konflikt zanika, włosy przestają wypadać.

Zajrzyj też do artykuły Krew i anemia według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – warto wzmocnić organizm właściwym odżywianiem i nawykami.

 

Zainteresuje Cię także:

 • Wpis o naszej skórze według Totalnej Biologii
 • Wypadanie włosów często związane jest z tarczycą – sprawdź webinar Choroby tarczycy a Emocje z nim związane, który znajdziesz poniżej.

Dbaj o siebie! 

Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej

Sprawdź webinar, który będzie w stanie Ci pomóc

 • Webinar Choroby Tarczycy a Emocje z nią związane

  Cena: 199,00

Zobacz również inne webinary, które mogą Cię zainteresować

 • NA ŻYWO! BESTSELLER!
 • Ebook: 52 Kroki do Zdrowia

  Cena: 99,00
 • BESTSELLER!

  Warsztaty: Relacje z Tatą

  Cena: 400,00
 • Ebook: Zdrowe Nawodnienie

  Oceniono 0 na 5
  Cena: 99,00

Przeczytaj inne wpisy blogowe i dowiedz się więcej

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*