Wypadanie włosów Totalna Biologia

Konfliktem biologicznym, który jest przyczyną wypadania włosów, jest najczęściej silny strach przed ich utratą. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zmierzenie się z tym, co powoduje nas strach i lęk. Wówczas przestaniemy się tego bać.

Z tego wpisu dowiesz się, co Totalna Biologia mówi o włosach. Podpowiem Ci, jakie konflikty wewnętrzne mogą wpływać na problem z wypadaniem włosów.

Zobacz moje webinary: Webinary, które wzmocnią Twoje zdrowie

Czyżby osłabiły Ci się włosy?

Sytuację wypadania włosów mogła zapoczątkować niewinna uwaga zatroskanej babci lub fryzjerki o gorszej kondycji naszych włosów.

Jeśli wypadają Ci włosy zastanów się, czy nie usłyszałaś uwag, że „osłabiły Ci się włosy” lub, że „masz ich mniej niż kiedyś”. Może to Ty zauważyłaś na szczotce lub w odpływie wanny czy prysznica więcej włosów niż zwykle i zaczęłaś się bardzo martwić?

Jeżeli bardzo przejmujemy się opiniami innych, a w dodatku zależy nam na pięknym wyglądzie i wiążemy z nim nasze poczucie własnej wartości, włosy będą dla nas niesamowicie ważne. I kilka włosów, które znajdziemy na ubraniu, wpędzi nas w konflikt. Jeśli chcesz być szanowana i uznana przede wszystkim przez innych, a nie przez siebie, taki stan wewnętrzny może powodować wypadanie włosów.

 

Ktoś dotykał moich włosów, ale już tego nie robi…

Inną przyczyną związaną z wypadaniem włosów może być konflikt oddzielenia, zazwyczaj utrata kogoś bliskiego.

Może być to wspomnienie byłego chłopaka, który zawsze zachwycał się włosami dziewczyny, głaskał i gładził, ale już tego nie robi. Może być to także wspomnienie babci, która czesała wnuczkę i plotła jej warkocze, ale już tego nie robi.

Ale konflikt oddzielenia nie dotyczy tylko relacji z innymi. Może się pojawić, gdy towarzyszy Ci poczucie „nie mogę być sobą” albo gdy czujesz się niezrozumiana. Poczucie winy czy bezsilność też wpływają na kondycję włosów (a poza tym mogą one prowadzić też do depresji, więc nie można ich bagatelizować).

W przypadku konfliktu oddzielenia włosy zwykle przestają wypadać, kiedy konflikt zanika. Kiedy zaczynamy godzić się z sytuacją, akceptować ją, kiedy ją przetrawimy.

 

Wypadanie włosów Totalna Biologia

Wypadanie włosów może być także wynikiem chorób tarczycy czy też konfliktów dotyczących nerek. Emocjonalnie z nerkami związany jest lęk, a więc jeśli odczuwasz go sporo, słabną Twoje nerki. I odwrotnie: osłabione, źle pracujące nerki wpływają na poziom lęku.

Jeżeli chcesz pomóc sobie pod kątem emocjonalnym przy wypadaniu włosów, polecam Ci rozpoczęcie tego procesu od dwóch webinarów:

Stres: Twój wróg w drodze po piękne włosy

Konwencjonalne i niekonwencjonalne podejście do zdrowia zgadza się w przypadku włosów z jednym: ich nadmierne wypadanie jest spowodowane przez stres. Zastanów się, jak wygląda Twój tryb życia. Jeśli jesteś zapracowana, nie dosypiasz, ciągle się spieszysz, a dieta jest uboga w składniki odżywcze, cały Twój organizm nie będzie w dobrej kondycji, w tym włosy.

Stres spowodowany jest czynnikami zewnętrznymi (w tym takimi, które uznajemy dziś za normę, czyli dużo bodźców, sztuczne światło, hałas, zasiedzenie), ale również trudnymi emocjami, którym nie dajemy wypłynąć na powierzchnię.

Zacznij panować nad stresem – tą drogą, na którą jesteś gotowa. Jeśli jeszcze nie umiesz skonfrontować się z emocjami, zadbaj o zdrową dietę. Idź na spacer, spotkaj się z kimś życzliwym. Stopniowo Twoje ciało nabierze zaufania i będziesz mogła uwolnić konflikty.

W zapanowaniu nad stresem pomoże Ci webinar: Okiełznaj stres.

 

Zajrzyj też do artykułów:

 

 

Dbaj o siebie!

Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej

Sprawdź webinar, który będzie w stanie Ci pomóc

Zobacz również inne webinary, które mogą Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy blogowe i dowiedz się więcej

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*