Konsultacje Totalna Biologia – dowiedź się więcej

Zastanawiasz się jak wyglądają i na czym polegają konsultacje Totalnej Biologii? Ten wpis rozwieje Twoje wątpliwości 🙂

Totalna Biologia, pomimo rosnącej popularności dla wielu osób wciąż pozostaje zagadką. Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z Totalną Biologią, zapraszam Cię do tego wpisu. Jego lektura będzie pomocna w zrozumieniu istoty i podstawowych założeń tej metody. 

Konsultacje Totalna Biologia – jak wyglądają spotkania?

Metodą pracy z Totalną Biologią są konsultacje indywidualne. Odbywają się w formie spotkań stacjonarnych lub online. Forma nie ma znaczenia, ponieważ metodą pracy jest rozmowa i analiza faktów i wydarzeń. Pomimo tego, że ciało w Totalnej Biologii ma ogromne znaczenie, dające mnóstwo podpowiedzi i drogowskazów, to praca z konsultantem nie wymaga dotyku. Podczas konsultacji to właśnie rozmową, a nie dotykiem, docieramy do podświadomości, a finalnie do uzdrowienia i rozwiązania problemu.

Konsultacje Totalna Biologia – zadawanie właściwych pytań.

Zadawanie właściwych pytań prowadzi nas do celu, którym jest znalezienie przyczyny Twoich dolegliwości. Zadawanie właściwych pytań stymuluje podświadomość, która w Totalnej Biologii pełni bardzo ważną rolę. Podczas konsultacji Totalnej Biologii pomagam znaleźć odpowiedzi na pytanie: dlaczego pojawiła się choroba?, dlaczego zachowujemy się tak, a nie inaczej?, dlaczego doskwierają nam te, czy inne dolegliwości?

Konsultacje Totalna Biologia – gdzie szukamy odpowiedzi?

Odpowiedzi szukamy zwykle w przeszłości, w wydarzeniach, które były dla nas trudne lub wręcz traumatyczne. Zazwyczaj ukrywają się w podświadomości, jednak poprzez właściwe pytania, zbliżamy się do nich krok po kroku. Sięgamy do okresu dzieciństwa, do okresu prenatalnego, a także czasu poprzedzającego ciążę, a nawet do wydarzeń rodowych. Jest to sprawa indywidualna, każdy z nas jest inny.

Zwracamy uwagę na biologiczno/fizjologiczne reakcje organizmu. Skupiamy się na biologii, na naturalnych instynktach, mechanizmach i reakcjach, a przede wszystkim  emocjach i przekonaniach. Często wybaczenie, akceptacja, wiara, zmiana schematów myślowych przynoszą najlepsze efekty. Doświadczenie pokazuje mi, że pracując w właśnie w tych obszarach można osiągnąć najwięcej.

Słowa, których nie wypowiedzieliśmy, emocje, które wyparliśmy, uczucia, którym “nie daliśmy głosu”, konflikty, których nie rozwiązaliśmy manifestują się pod postacią chorób, czy zachowań. Jeżeli nie rozwiążemy problemów na poziomie świadomym, to “pałeczkę przejmuje” nasza podświadomość, a ciało będzie chorować.

“Konsultant Recall Healing pomaga klientom stać się świadomym przyczyn, dla których dane zachowanie/schorzenie było dla tego mózgu właściwym rozwiązaniem”

* Glibert Renaud, Uzdrawianie przez Świadomość, Recall Healing Totalna Biologia, Biologiczne i Emocjonalne znaczenie chorób, str. 14.

Konsultacje Totalnej Biologia – informacje praktyczne:

  • Przed konsultacjami wysyłam ankietę, która pozwala mi lepiej Was, a tym samym  “oszczędza” czas dedykowany samej konsultacji. 

  • Jestem też dietetykiem Medycyny Chińskiej, w zależności od potrzeb łączę metody pracy i zalecam Wam np. zioła, które Was wzmocnią. W sytuacjach dużego wyczerpania, organizm może nie mieć siły na poradzenie sobie z problemami (najpierw musimy dodać mu mocy). Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie pozwalają mi opracować dla Was odpowiednią strategię.

  • Pracuję zarówno z problemami zdrowotnymi, emocjonalnymi, jak i zachowaniami, dolegliwościami, relacjami. Pomagam w przypadku między innymi chorób tarczycy, alergii, nadwadze, bólach, migrenach, problemach dzieci, strachem przed podejmowaniem decyzji, niskim poczuciem własnej wartości etc.

  • Ile spotkań potrzeba? To zależy, czasami wystarczy jedno, czasami kilka. Nie ma uniwersalnego czasu “odstępu” pomiędzy wizytami. Często daję klientom pewne zadania i wskazówki, dopiero po ich wdrożeniu, obserwacji siebie, zapraszam na kolejne spotkania.

  • Praca z Totalną Biologią to przede wszystkim wasza świadoma praca, dzięki której lepiej poznacie i zrozumienie siebie. Jestem przewodnikiem, który poprowadzi Was przez proces, dzięki odpowiednim narzędziom i metodom.

  • Opinie o konsultacjach sprawdzisz tutaj.

  • Informacje o cenach i wolnych terminach znajdziesz tutaj, również w tym miejscu umówisz się na spotkanie ze mną.

Mnóstwo wiedzy i praktycznych wskazówek znajdziesz w moich webinarach:

 

  • Nie lękaj się – o nieuświadomionym lęku, który manifestuje się często jako potrzeba kontroli, brak radości i ciągłe wyrzuty sumienia, że coś mogłaś/mogłeś zrobić lepiej. Wiele osób kojarzy lęk z osobami nieśmiałymi, wycofanymi, a często jest on ukryty pod przykrywką nadaktywności czy wybuchowości. Ten nieuświadomiony lęk często przekazujemy swoim dzieciom, dlatgo jeżeli czujesz, że może to dotyczyć Ciebie, warto to przepracować, by poczuć się lekko.

 

  • Emocje a choroby – Dzisiaj mamy wrażenie, że choroby są nieodzownym elementem naszego życia, tylko dlaczego jednych spotyka to częściej niż innych? Gdzie jest źródło choroby, która potrafi pozbawić nas chęci na kolejne dni podczas gdy dbamy o bilans żywieniowy, jadamy zdrowo, ubieramy się stosownie do pory roku, uprawiamy sport, ruszamy się.  Czy nasze podejście, nasz stosunek do życia i otaczającego nas świata, a nawet nasz charakter może spowodować, że chorujemy ? Sprawdź opis i opinie.

A także wiele innych tematycznych webinarów:

 

 

Dbaj o siebie! 

Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*