Ewa Dawidziak

Jestem Dietetykiem wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Konsultantką Totalnej Biologii.

Moja historia jako dietetyczki rozpoczęła się od syna Ziemowita, u którego w wieku 5,5 tygodnia doszło do zatrzymania krążenia. Mimo natychmiastowej reanimacji, czas w którym był niedotleniony spowodował bardzo duże zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym, w konsekwencji czego od pierwszych miesięcy życia jesteśmy pod opieką hospicjum.

Ziemo nie ma odruchu połykania, kaszlu, nie mruży oczu, jest dzieckiem „leżącym” ale pomimo tego pełnym chęci do życia. Pierwsze trzy lata były dla nas bardzo ciężkie.

Ziemko cierpiał, miał po kilkadziesiąt napadów padaczkowych dziennie, bóle brzucha, spał po 4h/d. Szukałam sposobu by ulżyć w cierpieniu swego dziecka gdy podczas wizyty u kolejnej z rzędu dietetyczki, usłyszałam pierwszy raz o dietetyce chińskiej.

Nie zdawałam sobie sprawy, że przez zmianę sposobu przygotowania posiłków, odpowiednie zioła Nasze i Ziemka życie zmieni się na lepsze.

Tak rozpoczęła się moja przygoda z gotowaniem wg Pięciu Przemian, która trwa nieprzerwanie po dziś dzień. Postanowiłam się przekwalifikować. Pracuję jako Dietetyk wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Obserwator z natury

Jestem z natury obserwatorem stąd nie umknęło mojej uwadze, że podczas kolejnych wizyt klienci skarżą się że pomimo bardzo dobrze dobranej diety, stosowania ziół, akupunktury czy nawet akupresury nadal mają problemy ze zdrowiem lub widzą tylko mało znaczącą poprawę.

Kompot z suszu

Filozofia wschodu

Okazuje się, że filozofia wschodu zwraca szczególną uwagę na emocje przez co trafiłam na Totalną Biologię. Pobierając nauki u twórcy tej metody przez ponad 2,5 roku mogłam stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że:

  • Połączenie odpowiednio dobranego sposobu żywienia do naszego organizmu oraz emocji powoduje, że proces zdrowienia i lepszego samopoczucia jest zdecydowanie efektywniejszy.

 

  • Totalna Biologia wg genezy polega na tym, że w Naszym życiu mamy różne konflikty tzw. stresowe, które potrafią zaprogramować chorobę.

Moim zadaniem jako terapeuty TB jest odnalezienie tego konfliktu stresowego.

Zapraszam do kontaktu.

 
Ewa Dawidziak

Akceptuję warunki newslettera.*