Anemia Totalna Biologia

 

 
 

U osoby chorej na anemię liczba zdrowych czerwonych krwinek jest niewystarczająca by odpowiednio zaopatrzyć w tlen wszystkie tkanki. W perspektywie Totalnej Biologii krew związana jest z rodziną, rodem, klanem rodzinnym. W przypadku pojawienia się anemii źródła konfliktu należy więc poszukiwać w “rodzinnym” kontekście. Konflikt może dotyczyć kogoś z członków rodziny np. rodzica czy rodzeństwa lub samego siebie.

 

 

Rodzina to jest siła.

 

W Totalnej Biologii anemia jest wynikiem problemów w życiu rodzinnym – brakiem miłości, brakiem akceptacji, brakiem jedności. Powiedzenie “rodzina to jest siła” znajduje uzasadnienie w kontekście krwi. Jesteśmy silni i sprawczy kiedy mamy mocną krew. Krew jest naszym “paliwem”. Kiedy więc mamy jej za mało, to za daleko “nie zajedziemy”. Chorując na niedokrwistość czujemy i stajemy się słabsi, obniżają się nasze możliwość podejmowania działania, nie mamy siły..

 

Symbolicznie żelazo oznacza siłę, twardość, nieugiętość, niezawodność. Jeżeli mamy za mało żelaza we krwi, to najprawdopodobniej w naszej rodzinie nie doświadczamy takich wartości. Rodzina nie daje nam oparcia, poczucia bezpieczeństwa i niezawodności, nie możemy na niej polegać. Brakuje nam poczucia siły płynącej z rodu. 

 

Z żelaza wykonuje się broń, która często służy do tego, aby się kogoś pozbyć. Jeżeli masz obniżony poziom żelaza, to prawdopodobnie Twój mózg próbuje powstrzymać przed działaniem, przed pozbyciem się kogoś z rodziny. W kontekście totalnej biologii nasuwa się pytanie:

 
  • kogo z rodziny chciałabym/chciałbym się pozbyć? 

  • kto mi przeszkadza, kogo nie akceptuję, kto zabiera mi coś ważnego?

 

W przypadku dzieci powodem anemii może być pojawienie się młodszego rodzeństwa. Starsze dziecko może mieć wówczas poczucie, że młodsze odebrało mu to, co dla niego najważniejsze: uwagę i miłość rodziców. Uważa i czuje, że lepiej by mu było, gdyby młodszy brat czy siostra wcale się nie pojawili na świecie. 

 

Opisana sytuacja jest tylko przykładem, aby pokazać gdzie można szukać przyczyn anemii. W Totalnej Biologii konflikty krwi zawsze oscylują wokół sytuacji rodzinnej, mogą dotyczyć także wspomnień z naszego drzewa rodowego (tych ukrytych w podświadomości).

 

 

Jak się czujesz w swojej rodzinie?

 

Anemia w Totalnej Biologii może też być wynikiem braku prawdziwego zainteresowania sobą nawzajem, brakiem przepływu w rodzinie, brakiem prawdziwej bliskości i więzi. Jeżeli masz niski poziom żelaza, odpowiedź sobie na pytanie, czy Twoje życie rodzinne jest dla Ciebie satysfakcjonujące? Czy masz poczucie bycia ważnym dla swoich bliskich, czy dostajesz od nich wystarczającą ilość ciepła i zainteresowania? 

 

Choć czasem wolelibyśmy, żeby kogoś nie było lub żeby tata, brat, dziadek byli inni, to często praca z własnym nastawieniem i oczekiwaniami przynosi najlepsze rezultaty. Czasami trzeba odpuścić i zaakceptować rodzinę i rodzinną sytuację taką jaka jest. Przyjąć ją i pójść dalej.

 

 

Czy jestem wystarczająco dobry/dobra?

 

Z anemią według Totalnej Biologii związane jest także obniżone poczucie własnej wartości. Osoby cierpiące na anemię bardzo często mają poczucie, że nie są wystarczająco dobre. Że wciąż czegoś im brakuje, że są gorsze od innych. Warto poddać refleksji to, czy potrafimy doceniać siebie i to co robimy? Czy uważamy, że nasze osiągnięcia i działania są wystarczające?

 

 

Inne źródła anemii w Totalnej Biologii.

 

Szukając źródła konfliktu powodującego anemię warto także zastanowić się dlaczego jesteśmy apatyczni? Co sprawia, że tracimy radość z życia? Czy jest jakieś “ale”, które blokuje nas przed realizacją marzeń?

Rozpatrujemy też sytuacje życiowe, w których brakuje nam chęci i siły do życia. 

Według niektórych tez, obniżony poziom żelaza może być rezultatem konfliktu związanego z dominacją płci męskiej może także pojawić się w fazie zdrowienia – po rozwiązaniu konfliktu, bardzo silnego obniżenia własnej wartości.

Konsultacje z terapeutą Totalnej Biologii z pewnością pomogą znaleźć przyczynę konfliktu. Jeżeli chcesz umówić się na konsultacje to zapraszam serdecznie!

 

W kontekście relacji, które grają w rodzinie pierwsze skrzypce, polecam webinar Relacje z teściami, który można znaleźć poniżej. Dotyczy nie tylko relacji z teściami, ale relacji międzyludzkich w ogóle – nawet nie wiesz, jak wiele zależy od Ciebie – sprawdź opinie.

Dbaj o siebie!

Pozdrawiam, 

Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej

Sprawdź webinar, który będzie w stanie Ci pomóc

Zobacz również inne webinary, które mogą Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy blogowe i dowiedz się więcej

  1. Od lat cierpię na anemię…czuję się fatalnie…mam bardzo obfite miesiączki…Po żelazie boli mnie żołądek,z resztą zespół jelita drażliwego plus uporczywe bóle głowy to też moja codzienność..Zabiera mi to chęć do życia.Pomyślę o tym,co Pani napisała…miłość jest dla mnie sensem życia.

  2. trzeba zadbać o wątrobę. Przerobić temat złości – może tak być że nie ma się do niej dostępu.

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*