Obrzęki stóp Totalna Biologia

 

Jeżeli masz obrzęki to z pewnością zastanawiasz się jak się ich pozbyć. Łagodzić objawy obrzęków stóp czy kostek można na wiele sposobów. Nie pozbędziemy się jednak problemu, dopóki nie odnajdziemy konfliktu biologicznego, będącego ich prawdziwą przyczyną. 

 

Nic nie dzieje się bez przyczyny..

 Totalna Biologia w dużej mierze polega na zadawaniu właściwych pytań i odnajdywaniu właściwych odpowiedzi. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszelkie choroby i dolegliwości są odpowiedzią na to, czego doświadczamy czy doświadczyliśmy. Informują nas o przeżywanych emocjach, relacjach, przekonaniach, traumach, które często kryją się głęboko w naszej podświadomości. Zwykle “programowane” są jeszcze w dzieciństwie, jednak nie ma to wpływu na możliwość znalezienia rozwiązania.

 

Stopy a relacja z matką – symboliczne połączenie

 Jak wspomniałam powyżej, poszukując przyczyny problemu, należy zadawać właściwe pytania. W przypadku obrzęków należy zapytać siebie przede wszystkim o to, kiedy pojawił się obrzęk oraz przyjrzeć się temu, co się w danym czasie w naszym życiu wydarzyło? Czasami odpowiedzi nie będą jednoznaczne lub trudno nam będzie je znaleźć. Podpowiedzią może być jednak to, że: stopy w Totalnej Biologii symbolicznie związane są z relacją z matką oraz zdolnością do tego, aby iść do przodu swobodnie. Konflikty dotyczące stóp mogą także świadczyć o obniżeniu poczucia wartości w wymiarze fizycznym.

 

Obrzęki według Totalnej Biologii mogą być związane z:

 

 • Obniżeniem wartości w odniesieniu do związku/połączenia z matką 
 • Poczuciem: “Chcę/ Nie chcę pozostawać połączony ze swoją matką” * Gilbert Renaud, Recall Healing, Totalna Biologia, Uzdrawianie przez świadomość str 186.

 

Co czujesz kiedy myślisz o mamie?

Jeżeli masz obrzęki, to zastanów się jaką masz relację ze swoją mamą. Odpowiedź sobie szczerze, co czujesz, kiedy o niej myślisz. Przyjrzyj się swoim emocjom. Czy kiedykolwiek czułaś/czułeś się opuszczony przez mamę, co mogło spowodować, że poczułaś/ poczułeś się gorsza/gorszy? Czy zdarzyła się w Twoim życiu sytuacja, że mama “wybrała” inne zajęcie niż czas z Tobą? Może w Twoim odczuciu okazywała więcej zainteresowania komuś lub czemuś innemu? A może zostawiała Cię często u dziadków? Wyjechała do pracy za granicę? * Pamiętajmy, że z perspektywy dziecka świat wygląda inaczej. To, co dla nas dorosłych jest normalne i racjonalne dla dziecka może być traumatyczne.

 

Odpuść to, co już Ci nie służy..

Odpowiedzi na powyższe pytania mogą przybliżyć Cię do znalezienia źródła problemu. Cokolwiek by to nie było – akceptacja i odpuszczenie przyniosą Ci ulgę – niczym zimny okład na opuchnięte stopy. Wybaczenie jest bardzo uwalniające i naprawdę potrafi odmienić nasze życie. Czasami trzeba wybaczyć innym, czasami sobie, zależy co w sobie nosimy.

Dokopywanie się do dawnych emocji może być bardzo trudne, podobnie jak ich przepracowanie. Zablokowane emocje często tkwią gdzieś głęboko w ciele i niekoniecznie “chcemy” wypuścić je na światło dzienne. Zapewniam jednak, że warto – nieprzepracowane emocje zawsze znajdą ujście.

Obrzęki stóp, nóg i kostek najczęściej nasilają się latem i dotyczą osób, które dużo siedzą lub stoją. Styl życia niewątpliwie ma tutaj znaczenie, podobnie jak właściwe nawodnienie. Przyczyną obrzęków mogą być problemy z układ krążenia lub choroby związane z układem moczowym.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, pomocy w przepracowaniu, odnalezieniu konfliktów emocjonalnych i rozwiązania przyczyny Twoich problemów, chętnie pomogę na konsultacjach indywidualnych.

 • Interesuje Cię aspekt relacji z mamą? – zajrzyj do artykułu zimne stopy a totalna biologia oraz bliskość w Totalnej Biologii.
 • Sprawdź webinar “Nie lękaj się”,  który można znaleźć poniżej o nieuświadomionych lękach, które są przyczyną wielu problemów i dolegliwości, przepracowanie nieświadomionych lęków przyniesie Ci lekkość. 

Dbaj o siebie!

Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej

Sprawdź webinar, który będzie w stanie Ci pomóc

 • BESTSELLER!

  Webinar : „Nie lękaj Się”

  Cena: 199,00

Zobacz również inne webinary, które mogą Cię zainteresować

 • NOWOŚĆ!
 • Ebook: 52 Kroki do Zdrowia

  Cena: 99,00
 • BESTSELLER!

  Warsztaty: Relacje z Tatą

  Cena: 400,00
 • Ebook: Zdrowe Nawodnienie

  Oceniono 0 na 5
  Cena: 99,00

Przeczytaj inne wpisy blogowe i dowiedz się więcej

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*