Dietetyka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Totalna Biologia – idealne połączenie.

Dietetyka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko sposobem odżywiania. Oznacza troskę o życie, troskę o zdrowie i nawiązuje do połączenia człowieka z naturą. Dietetyka TCM to także styl życia i holistyczne postrzeganie zdrowia.

Dietetyka TCM wyróżnia się tym, że nie przywiązuje uwagi do kaloryczności produktów i zawartości składników odżywczych. Zwraca uwagę na energetykę jedzenia, jego smak i powiązanie z konkretnymi narządami. Dieta może być terapeutyczna i profilaktyczna.

Jedzeniem możemy zdziałać wiele, zarówno na swoją niekorzyść, jak i wręcz przeciwnie.

Nieodpowiednie odżywianie może powodować nie tylko tycie lub chudnięcie – ale także szereg innych dolegliwości. Najczęstszym efektem są katary, stany zapalne zatok, trądzik, zmiany skórne, wychłodzenie, nadmierne gorąco, potliwość i osłabienie trawienia, zaparcia, biegunki. Analogicznie jednak dzięki jedzeniu dobranemu do naszych potrzeb możemy pozbyć się wilgoci, odżywić krew, nawilżyć, poprawić przepływ energii qi, usprawnić trawienie etc, dodać sobie energii i wigoru. Efekty są fenomenalne, jeżeli jesteśmy konsekwentni.
TCM nie ma sobie równych we wzmacnianiu organizmu na poziomie fizycznym.

Jak łączę Biologię Totalną z Tradycyjną Medycyną Chińską ?

Pracując jako dietetyk Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zauważyłam, że zdarza się, że człowiek do wyzdrowienia i odzyskania równowagi potrzebuje czegoś więcej. Idealnie dobrana dieta, zioła czy suplementy są niewystarczające, jeżeli u podłoża chorób czy dolegliwości leżą konflikty emocjonalne (wyjaśnienie znaczenia konfliktu emocjonalnego znajdziesz w tym wpisie). Spostrzeżenia te skierowały moją uwagę na Totalną Biologię. 

Totalna Biologia pomaga w znalezieniu przyczyn choroby i przerobieniu emocji, które za tym stoją.

W wielu przypadkach konflikty emocjonalne, szczególnie te długotrwałe i o dużym natężeniu bardzo destrukcyjnie wpływają na organizm. Wówczas sama praca z konfliktami jest niewystarczająca i nie będzie efektywna, ponieważ przemęczony organizm nie ma siły na przerabianie i uwalnianie emocji. Często zdarza się, że najpierw ważne jest wzmocnienie , zregenerowanie , aby można było znaleźć przyczynę emocjonalną.

Połączenie odpowiednio dobranego sposobu żywienia do naszego organizmu i naszych emocji powoduje, że proces zdrowienia i lepszego samopoczucia jest efektywniejszy. Łącząc obie te metody można osiągnąć wspaniałe i trwałe efekty. 

TCM pozwoli Ci utrzymać zdrowie, zapobiegać chorobom, doprowadzić organizm do równowagi. 

Dzięki Totalnej Biologii lepiej zrozumiesz siebie i swoje ciało, “odkodujesz” choroby, dolegliwości, zachowania, czyniąc swoje życie szczęśliwszym!

Polecane webinary:

Masz ogromny wpływ na to jak się czujesz!

Skorzystaj z tej możliwości!

Dbajcie o siebie!

Jeżeli zmagasz się z problemami emocjonalnymi czy zdrowotnymi, zapraszam na konsultacje indywidualne .


Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*