Co to jest Totalna Biologia / Recall Healing?

Co to jest Totalnia Biologia

Termin Totalna Biologia, pomimo rosnącej popularności, wciąż brzmi dość tajemniczo. Wiele osób zastanawia się co to jest Totalna Biologia, skąd się wzięła i o co w tym wszystkim chodzi? 

Totalna Biologia tłumaczy działanie ludzkiego organizmu na poziomie biologicznym.

Zacznę od tego, że u podstaw Totalnej Biologii leżą naukowe dowody na związek psychiki z ciałem. Totalna Biologia zakłada, że doświadczane przez nas konflikty emocjonalne/traumy programują choroby, dolegliwości a nawet określone zachowania.

Odkrycia Hamera – skąd się biorą choroby?

Żeby odpowiedzieć na pytanie “co to jest Totalna Biologia” należy przywołać odkrycia doktora Hamera – twórcy Nowej Germańskiej Medycyny. Po tragicznej śmierci syna doktor Hamer zachorował na nowotwór jąder. Uznał, że to nie może być przypadek i postanowił sprawdzić, czy inni ludzie, którzy zachorowali na nowotwór, także przeżyli wcześniej traumatyczne wydarzenia. Badania przeprowadzał w klinice onkologicznej w Monachium. Wywiady z pacjentami potwierdziły jego przypuszczenia. U każdego pacjenta, krótko przed diagnozą nowotworu, miało miejsce wydarzenie wywołujące szok. Warto dodać, że Hamer zgromadził 22 tysiące przypadków potwierdzających jego teorię.
Doktor Hamer odkrył zależności pomiędzy psychiką, mózgiem i narządami.

Czym jest konflikt emocjonalny? – Totalna biologia

Aby zrozumieć co to jest Totalna Biologia, trzeba zrozumieć czym jest konflikt emocjonalny. Konflikt pojawia się wtedy, gdy spotyka nas coś nieoczekiwanego np. utrata kogoś bliskiego, trauma, czy inna sytuacja, która jest dla nas nie do przyjęcia i wywołuje w nas wstrząs, skrajnie negatywne emocje. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego udźwignąć, sytuacja nas przerasta, nie uwolnimy emocji – wówczas stres przenosi się z psychiki na poziom fizyczny – biologiczny. Nasze ciało próbuje pomóc nam rozwiązać konflikt najlepiej jak potrafi – celem jest przetrwanie. Uruchamiane zostają programy biologiczne, które wywołują choroby.

Konflikty emocjonalne to zdarzenia, doświadczenia i sytuacje, które są dla nas nie do zaakceptowania. Nie muszą być nagłe, czasami stres trwa długo i narasta latami, aż do momentu kiedy w człowieku “coś pęknie”.

Biologia totalna – choroby?

Każdy narząd związany jest z określonymi doświadczeniami, emocjami, uczuciami. Kierując się tym jaki organ choruje, można dotrzeć do źródła – przyczyny choroby. Choroby same w sobie nie są problemem. Choroba jest wołaniem o zmianę sposobu myślenia, zmianę świadomości. Jest komunikatem od naszego organizmu, że coś musimy w naszym życiu zmienić. 

Choroby są wierzchołkiem góry lodowej, pod powierzchnią ukryte są lęki, traumy, nieprzepracowane emocje, przekonania, obawy, zadry z przeszłości.

Według Totalnej Biologii nic w naszym ciele nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest odpowiedzią na świat zewnętrzny, na to czego doświadczamy i próbą adaptacji. Bóle, choroby, infekcje, a nawet nowotwory pojawiają się w jako rezultat naszego postrzegania rzeczywistości, sposobu myślenia, przekonań. 

Jak wyzdrowieć?

Pierwszym i najważniejszym krokiem do wyzdrowienia jest uświadomienie sobie źródła konfliktu. Samo uświadomienie jest bardzo ważne, ale aby rozwiązać konflikt trzeba często pewne emocje/tematy przepracować. Przykładowo, jeżeli w dzieciństwie dziecko nie otrzymało miłości od rodziców, to sama świadomość, bez przepracowania tego braku, nie sprawi, że w życie tej osoby zacznie się lepiej układać. Pozostawanie w roli ofiary, skrzywdzonego dziecka będzie przyczyną różnych schematów zachowań i przekonań na swój temat, które z kolei będą powodowały pewne reakcje i zachowania. Bardzo ważne jest tutaj wybaczenie, odpuszczenie i uwalnianie emocji. Terapeuci Totalnej Biologii dysponują wieloma narzędziami i metodami, które są bardzo pomocne i skuteczne.

Mam nadzieję, że po lekturze tego wpisu już wiesz co to jest Totalna Biologia. Przedstawiłam założenia, które moim zdaniem pozwalają zrozumieć czym jest Totalna Biologia osobom, które nie miały z nią wcześniej styczności. Temat jest bardzo obszerny i trudno wyczerpać go w jednym wpisie. 

Polecane dla Ciebie:

Webinary tematyczne o emocjach i konkretnych konfliktach powodujących choroby:

  • Choroby Skóry – chcesz wyleczyć skórę? Zajrzyj pod powierzchnię.
  • Nie lękaj się – nie możesz ruszyć do przodu? Nie cieszy Cię to co masz? Masz potrzebę kotroli rzeczywistości, inaczej nie czujesz się bezpiecznie? Powdem może być nieuświadomiony lęk.
  • Jakie emocje wpływają na Twoją Tarczycę – Choroby Tarczycy
  • i wiele innych, które znajdziesz tutaj

Jeżeli zmagasz się z problemami emocjonalnymi czy zdrowotnymi webinary mogą być dla Ciebie pierwszym krokiem do zmiany, zapraszam też na konsultacje indywidualne 


Konsultant Totalnej Biologii | Dietetyk Medycyny Chińskiej

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*