Żylaki – co radzi Totalna Biologia i Tradycyjna Medycyna Chińska?

Od dłuższego czasu masz problem z żylakami? Poradź sobie z nimi z wykorzystaniem naturalnych metod z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz dzięki znalezieniu przyczyny emocjonalnej problemu.

W praktyce oznacza to pracę nad zastojem, który pojawił się w organizmie, oraz dotarcie do konfliktu emocjonalnego odpowiadającego za żylaki. Może on być związany z separacją od domu albo poczuciem, że coś jest Ci kulą u nogi.

Przeczytaj wpis, żeby odnaleźć przyczynę swojego problemu – znając ją, o wiele szybciej poradzisz sobie ze skutkami.

Przyczyny emocjonalne żylaków

Według Totalnej Biologii żylaki mogą być spowodowane przez:

  1. Separację od domu

Podstawowy konflikt w Totalnej Biologii związany z żyłami to mam trudność z powrotem do domu. Może mieć to wymiar dosłowny (wyjechałaś z domu i nie widzisz już szans powrotu, masz konflikt z rodziną – to drenuje Cię emocjonalnie) albo symboliczny (tęsknota, wspomnienie separacji).

Dom to mama i tata, dlatego jednym z kroków do poprawy swojego zdrowia może być dla Ciebie przepracowanie relacji z rodzicami. Polecam webinary warsztatowe:

Opuściłaś dom w trudnej atmosferze? Czujesz, że nie masz tam już powrotu? Czasem rodzice nie chcą wyprowadzki dziecka albo wprost przeciwnie – nie pokazują, że ta wyprowadzka ich w jakikolwiek sposób obchodzi. Może ktoś miał wobec Ciebie oczekiwanie, że np. zostaniesz na gospodarstwie albo przejmiesz rodzinny biznes. Jeśli wybrałaś inną drogę i przez to trudno wracać Ci do domu, mogą pojawić się żylaki.

Separację od domu możemy też analizować pod kątem wczesnych lat Twojego życia i tego, czy przeżyłaś kiedyś oddzielenie od mamy.

Nie bez znaczenia są historie rodowe. W czasie wojen wiele osób doświadczyło separacji, co do dziś może znajdować odzwierciedlenie w chorobach w rodzie.

Dziadek mojej znajomej miał ogromne problemy z żylakami, a przy tym często powtarzał, jak złe były jego relacje z mamą. Taty niemal nie widywał. Nie zdążył wyleczyć żylaków, ale Ty możesz – jeśli masz dobry kontakt z kimś ze swojej rodziny, może warto zapytać o Waszą historię i dowiedzieć się, czy to nie ona Ci ciąży.

Inne pytania:

  • Jaka jest atmosfera w Twoim domu?
  • Jak Twoje relacje z mamą i tatą?
  • Czy masz po co wracać do domu?
  • Czy chcesz, żeby mama wróciła do domu?

Medycyna konwencjonalna mówi, że żylaki są dziedziczne, a w ich powstawaniu istotne są czynniki genetyczne. Pamiętaj jednak, żeby nie przejmować się czynnikami genetycznymi, jeśli jeszcze nie masz żadnych objawów.

Nawet jeżeli Twoi rodzice mieli żylaki, nie martw się na zapas. Nie leczymy chorób, których nie ma – a samo tworzenie historii na ich temat może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Zawsze powtarzam, że szukamy rozwiązań – ale na to, co już się dzieje.

  1. Poczucie, że stoisz w miejscu

Ciężar, coś Ci ciąży: to jeden z popularnych konfliktów, przez który pojawiają się żylaki. Możemy to interpretować na wiele sposobów. Jakie są najczęstsze przypadki?

  • Jesteś przywiązana do łóżka, nie możesz nic robić – np. przez kontuzję, zabieg medyczny;
  • Jesteś w ciąży – dosłownie czujesz ciężar albo musisz „się oszczędzać”, bo ciąża jest zagrożona;
  • Jesteś w pracy, w której nie lubisz – i czujesz, że z jakichś powodów musisz w niej pozostać.

Czujesz przez to, że nie jesteś zbyt wystarczająco dobra. Coś Cię powstrzymuje, ale nie możesz z tym wygrać. Przez to mogą się pojawić zmiany na ścianach żył, bo tkanka żylna reaguje na ten konflikt.

Wyobraź sobie, że chcesz się pozbyć przeszkody, ale nie możesz – jakbyś fizycznie miała kulę z łańcuchem u nogi. Ty masz problem z ruchem, a Twój organizm – z krążeniem.

Pomocne pytanie: kto jest ta kulą u Twojej nogi? Kto sprawia, że nie możesz iść swoją drogą? Tu bardzo często powracają tematy rodziców, dlatego zachęcam do obejrzenia warsztatów o relacjach z mamą i relacjach z tatą.

  1. Niechęć do zmian, obawa przed zmianami

Pod postacią żylaków kryje się też strach przed ruchem, zmianą. Skutkuje to popadaniem w stagnację, marazmem – robi się błędne koło i z dnia na dzień zmiana staje się trudniejsza. Towarzyszy nam poczucie, że nie idziemy do przodu w swoim życiu, tkwimy w miejscu – mamy wyrzuty sumienia i do tego czujemy wstyd.

Wstyd to emocja o bardzo niskich wibracjach, która bardzo szkodzi Twojemu zdrowiu, celom, poczuciu własnej wartości. Jeśli czujesz wstyd, bo wypadasz słabo na tle innych osób, porównujesz się albo boisz się, co powiedzą inni – przepracowanie tych rzeczy z pewnością pomoże Ci poczuć się lepiej.

Każdy ma inne możliwości. Nigdy nie znamy całego obrazu i tego, jak na co funkcjonuje osoba, do której się porównujemy. Dlatego pamiętaj o tym, by wracać do siebie i tego, co Ty możesz zrobić. Jeśli czujesz stagnację, boisz się zmian – zacznij małymi krokami! Zapisz się na mój bezpłatny newsletter 52 kroki do poznania siebie – co sobotę otrzymasz list ze wskazówkami, jak małymi krokami ruszać z miejsca.

W kontekście obawy przed zmianami warto jeszcze wspomnieć, że takie podłoże mogą mieć też żylaki w ciąży. Kobietom towarzyszy czasem strach, że mając dziecko, nie będą mogły już zrobić tyle, ile chcą. Mają wielką obawę przed stagnacją. Czują, że pojawi się wielka zmiana, ale bardzo się jej obawiają. Trudne emocje potęguje sytuacja, gdy ciąża nie była planowana albo nie ma warunków do utrzymania dziecka.

  1. Inne konflikty

Żadna z powyższych przyczyn nie wydaje się związana z Tobą?

Inne konflikty do rozpatrzenia:

  • potrzeba oczyszczenia atmosfery, wyjaśnienia sytuacji
  • nie mogę czegoś udźwignąć
  • tłumię emocje, żeby uniknąć cierpienia
  • nie mam wpływu na to, co się dzieje
  • dostaję mniej, niż daję.

Konsultacje regularnie mi pokazują, że przepracowanie przyczyny emocjonalnej i uwolnienie emocji jest podstawą do polepszenia stanu zdrowia. Jeśli jednak chcesz zadbać o zdrowie holistycznie albo nie jesteś gotowa na pracę z emocjami (czasem może to potrwać), spróbuj pomóc sobie przy żylakach za sprawą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Żylaki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Według TCM choroby i dolegliwości spowodowane są brakiem równowagi w organizmie. Trzeba przyjrzeć się syndromom i postępować zgodnie z tym, co obserwujesz w ciele i samopoczuciu.

Ogólne powody powstawania żylaków to zastój krwi, ale przyczyna tkwi głębiej: w zastoju energii Qi. Kiedy Qi jest osłabione lub jego przepływ jest zaburzony, krew jest niedostatecznie napędzana, co z kolei może spowodować jej zastój.

Jakie zastoje przyczyniają się do żylaków i jakich symptomów szukać?

  • zastój wilgoci i gorąca – na nogach masz wyczuwalne struktury, czujesz niechęć do zimna, masz język z tłustym żółtym nalotem,
  • zastój krwi i blokada spowodowana wilgocią – nogi robią się czerwone, żylaki są bardzo bolesne i obrzęknięte, a język ciemny z drobnymi plamkami,
  • zaciśnięcie wątroby i zablokowanie wywołane zastojem – nogi wyglądają jak wyżej, ale doskwiera Ci ból promieniujący na klatkę piersiową oraz odbijanie pokarmu.

Leczenie żylaków według TCM dobiera się zależnie od objawów. Dobrze jest obserwować swoje ciało – nie tylko same żylaki, ale i ogólne samopoczucie.  Więcej o Śluzie, Wilgoci, zastojach znajdziesz w e-booku 52 kroki do zdrowia.

Zioła, których możesz spróbować, to:

  • korzeń traganka,
  • kwiat krokosza barwierskiego,
  • korzeń arcydzięgla chińskiego,
  • owoc tarniny,
  • owoc róży,
  • owoc głogu.

Warto przyprawiać pokarmy kozieradką, imbirem, pieprzem kajeńskim. Podjdaj orzechy włoskie, kasztany jadalne (możesz kupić mąkę kasztanową i zrobić placuszki. Przepis na takie danie – jak i wiele innych, które wesprą Twoje zdrowie – czeka w e-booku Kulinarna podróż po zdrowie).

Podsumowanie: jak radzić sobie z żylakami?

Do leczenia żylaków podejdź holistycznie. Oprócz dostosowania się do zaleceń lekarza, zadbaj o swój styl życia, zdrowie psychiczne i włącz do diety pomocne produkty.

  • Pozbądź się emocjonalnego poczucia, że masz kulę u nogi. Napisz opowiadanie: Gdybyś mogła pójść, to gdzie byś poszła? Jak by to wyglądało? Na końcu napisz, że MOŻESZ.
  • Pamiętaj o chodzeniu również dosłownie – to ważne zwłaszcza jeśli masz siedzącą pracę. Długie siedzenie sprzyja zastojom krwi i pogarsza samopoczucie. Im tego więcej, tym trudniej o zmiany.
  • Przepracuj relację z mamą i tatą, jeśli są dla Ciebie trudne albo doświadczyłaś separacji.
  • Leż z nogami do góry – to mogą być sesje nawet po 30 minut. Poprawisz w ten sposób krążenie limfy po Twoim ciele.
  • Rzuć palenie. Papierosy nie tylko sprzyjają rozwojowi żylaków, ale rujnują Twoje zdrowie. Nie wiesz, dlaczego nie możesz rzucić? Przeczytaj wpis: Palenie Papierosów w ujęciu Totalnej Biologii i wygraj z nałogiem!
  • Zrzuć kilogramy, jeśli masz nadwagę. Jeśli zaczniesz się ruszać i zadbasz o dietę, zrzucenie kilogramów będzie pewnie miłym skutkiem ubocznym.
  • Dobieraj wygodną odzież – nie opinaj ciała ciasnymi rurkami czy stanikami, to utrudnia krążenie.
  • Ogrzewaj się: przebywanie w zimnych pomieszczeniach, ubiór nieadekwatny do pogody sprawia, że marzniesz – a stąd prosta droga do zastojów.
  • Włącz do diety zioła i produkty podane wyżej.
  • Usuń wilgoć, śluz, zastoje: o tym więcej w e-booku 52 kroki do zdrowia.

Wierzę, że wpis pomoże Ci uporać się z tą przykrą dolegliwością, a do tego ruszysz do przodu. Powodzenia!

Sprawdź webinary, które będą w stanie Ci pomóc
  • BESTSELLER!

    Warsztaty: Relacje z Tatą

    Cena: 400,00
  • BESTSELLER!

    Warsztaty: Relacje z Mamą

    Cena: 400,00
  • Ebook: Kulinarna Podróż po Zdrowie

    Cena: 99,00

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*