Pęknięcie naczynka w ujęciu totalnej biologii i medycyny chińskiej

Oczy są zwierciadłem duszy – mówi znane wszystkim motto. Medycyna chińska dodaje do tego jeszcze, że oczy odzwierciedlają stan ludzkich organów, a najbliżej powiązane są z wątrobą i mogą pokazywać jej stan. Jest nawet dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, irydologia, która zajmuje się diagnozowaniem chorób na bazie wyglądu gałek ocznych. Pokazuje to, jak wiele można wyczytać z ludzkich oczu.

Wiele osób interesujących się podejściem Totalnej Biologii zastanawia się, co oznacza wylew w oku czy pękające naczynka. Czy w ten sposób ciało chce nam coś powiedzieć?

W tym tekście postaram się rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące pękających naczynek w oczach. Być może ten wpis pomoże Ci znaleźć odpowiedni trop, za którym będziesz mogła/mógł pójść dalej. Pamiętaj jednak, że każdy z nas jest inny, a konsultant totalnej biologii może Ci powiedzieć więcej, poznając kontekst i Twoją historię.

 

Wylew  w oku – totalna biologia

Oczy zawierają element widzenia, cierpienia związanego z rzeczywistością, na którą nie masz zgody. Nie akceptujesz  rzeczywistości, którą masz przed oczami. Zapytaj siebie:

Na co nie mogę patrzeć?

Albo jest to odczucie: Jak to widzę, to krew mnie zalewa.

 

Jak pęknie naczynko, widzimy oko, które zalane jest krwią.  Krew w Totalnej Biologii jest związana z rodziną. Wylew w oku może pokazywać Ci Twoją złość: jestem wkurzona na to, co zobaczyłam. Problemy z oczami występują najczęściej u osób, które mają tendencję do takiego toru myślenia: jeszcze czegoś nie zobaczyli, ale oczami wyobraźni już to widzą.

Można więc przyjąć, że wylew w oku albo pękające naczynko pokazuje konflikt wywołany brakiem zgody na to, co widzisz. Czego więc nie chcesz widzieć? Jednocześnie jest tam wściekłość.

 

Pękające naczynko a przerażenie

Pękające naczynko w oku może być związane nie tylko ze złością i agresją, ale i przerażeniem po zobaczeniu czegoś.

Zgubny perfekcjonizm

Wiesz, kiedy często zdarzają się takie zmiany w oczach? Kiedy mamy w sobie mocne przywiązane do jakiegoś scenariusza albo do perfekcji, do ładnego wyglądu, ściśle określonej estetyki. Wtedy po zobaczeniu czegoś innego, niezgodnego z naszym wyobrażeniem i z nami, narasta w nas złość.

Jedną z rzeczy, która może tu pomóc rozwiązać konflikt, jest odpuszczenie. Zrozumienie, że jeśli Ty się dobrze czujesz w jakiejś estetyce czy otoczeniu, to nie znaczy, że każdy musi. Nie możemy oczekiwać od innych, że będą budowali swoje życie w określony, perfekcyjny w naszym odczuciu sposób.

 

Oczy odzwierciedlają stan organów

Wiesz już, co pękające naczynko oznacza w ujęciu totalnej biologii. Mam też dla Ciebie wskazówki, którymi dzieli się z nami medycyna chińska.

Oczy w medycynie chińskiej są przypisane wątrobie. Tak samo dotyczy emocji złości i agresji. Jeśli nie potrafisz jej wyrażać albo wyrażasz nieadekwatnie do sytuacji, to mogą pękać naczynka. Złość jest takim stanem gorąca w organizmie, jak to ogień potrafi wysuszyć płyny i krew.

Właśnie wątroba magazynuje krew i esencję witalną, czyli Qi. Stamtąd oba składniki transportowane są do oczu. Jeśli cierpisz na niedobór krwi i Qi, możesz odczuwać pieczenie i suchość oczu. W przeciwnym przypadku – gdy wątroba jest nadaktywna – oczy mogą być przekrwione i opuchnięte. Jeżeli cierpisz na obrzęki powiek, może to być sygnał obecności wilgoci w organizmie. Patrząc w lustro, z pewnością dostrzeżesz, że Twoje spojrzenie jest zamglone, niewyraźne. To może być odzwierciedlenie Twojego stanu psychicznego – niepokoju, zmartwienia i słabości.

Zatroszcz się o swoje oczy. Ich kiepski stan może być spowodowany długotrwałym wpatrywaniem się w smartfona, telewizor czy inne urządzenia emitujące na dłuższą metę szkodliwe światło. Oprócz tego pamiętaj o regeneracji, odpoczynku i pracy z emocjami.

Jeżeli uda Ci się dotrzeć do konfliktu, który spowodował pękające naczynko w oku, będziesz o krok bliżej poradzenia sobie z tym objawem. Polecam Ci również:

 

  1. Webinar: Regeneracja wątroby
  2. Warsztaty o złości
  3. Konsultację, na której możemy wspólnie poszukać przyczyny i rozwiązania.

1 komentarz do “Pęknięcie naczynka w ujęciu totalnej biologii i medycyny chińskiej”

  1. Bardzo dziękuję za dzielenie się ze mną cenną wiedzą:)… Zdrawiam. Grażyna

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*