Reumatoidalne zapalenie stawów w ujęciu Totalnej Biologii

 

Totalna Biologia niesie nadzieję chorującym na reumatoidalne zapalenie stawów. Według medycyny konwencjonalnej RZS to choroba autoimmunologiczna, przewlekła i nieuleczalna. Jednak doświadczenia z gabinetu pokazują mi, że dzięki pracy z emocjami można znacząco poprawić swój stan zdrowia, a czasem i zupełnie wyleczyć nawracające bóle, sztywność i obrzęk stawów.

Przyczyny RZS okiem Totalnej Biologii

Stawy są częścią naszego układu ruchu – a wszystko, co z nim związane, wiąże się często z naszym poczuciem własnej wartości. Jeśli ostatnio załamała się Twoja samoocena albo wystąpiło zdarzenie, przez które spadło Twoje poczucie wartości, to właśnie to może się objawiać przez bolesność stawów. A może od dłuższego czasu towarzyszy Ci bezsilność?

Według Totalnej Biologii reumatoidalne zapalenie stawów to już faza naprawcza konfliktu, którego doświadczył chory. Dlatego leczenie może być trudne: bo ciężko jest przyjąć, że ból może oznaczać coś dobrego i prowadzi do polepszenia sytuacji. Jeżeli bolesność utrzymuje się przez długi czas, może to świadczyć o oczekiwaniu, że ktoś wynagrodzi nam krzywdy z przeszłości albo przeprosi za to, co było.

Zobacz również: Jak pokonać lęk?

Zapalenie stawów – historie z życia

Życie pokazuje, że nie tylko osoby w podeszłym wieku chorują na RZS. Problem dotyka też młode osoby, co może wskazywać na wyżej wspomniane konflikty emocjonalne.

Wielu osobom doskwierają stawy w nadgarstku. Najczęściej zrzucamy to na karb pracy przy komputerze albo ogólnego zmęczenia spowodowanego pracą. Tymczasem problem ze stawami w tym obszarze może wskazywać na obniżenie wartości związane z pracą: „Nie umiem działać”, „Nie nadaję się do tej pracy”, „Nie potrafię dobrze zrobić tego, co do mnie należy”.

Reumatoidalne zapalenie stawów dotyka również stawów kolanowych. Zwykle patrzymy na przeciążenia fizyczne, a powodem może być przyczyna emocjonalna, obecna w naszym rodzie od lat. Może Twoja mama i babcia ciągle się zamartwiały? Może nie miały żadnego wsparcia przy opiece nad dziećmi? Może czuły się opuszczone albo polegały całe życie na kimś, kto je ostatecznie zawiódł?

Bywa tak, że postrzegamy kogoś jako skałę, na której możemy się oprzeć, ale ta osoba z różnych powodów przestaje być częścią naszego życia – i to może spowodować, że spada nasze poczucie własnej wartości, boimy się, że nie damy rady.

Jeśli RZS pojawia się w jesieni życia, nie oznacza to, że trzeba się na to godzić. Tutaj przyczyną zapalenia stawów może być poczucie, że nie jesteśmy już tak sprawni jak dawniej: „Nie mogę chodzić, jak za młodu”, „Nie poruszam się tak szybko, jak kiedyś”. Przyjęcie tej sytuacji i dostrzeżenie jasnych stron to trudne zadanie, ale przydatne w procesie zdrowienia.

Sprawdź webinar: Emocje a choroby – trzygodzinne nagranie, gdzie teoria przeplata się z ćwiczeniami, dzięki którym dotrzesz do sedna swoich problemów zdrowotnych.

Jak Totalna Biologia może pomóc w RZS?

W uzdrawianiu RZS sprawdzamy, w jakiej części ciała pojawiło się zapalenie – to dobry początek w szukaniu przyczyn konfliktu. Uświadomienie sobie i przyjęcie tego, że to właśnie trudna sytuacja emocjonalna mogła spowodować RZS, jest zwykle pierwszym krokiem do zmiany. Warto przyjrzeć się, czy nie dziedziczymy lęków po naszych przodkach, czy nie nosimy zbyt wielu cudzych przekonań.

Jeżeli od dłuższego czasu borykasz się z reumatoidalnym zapaleniem stawów, pomożesz sobie dzięki pracy z emocjami.  Więcej w tym temacie znajdziesz w webinarze Nasze Ciało w ujęciu Totalnej Biologi

Sprawdź webinary, które będą w stanie Ci pomóc
  • Webinar: Ciało w ujęciu Totalnej Biologii

    Cena: 199,00
  • BESTSELLER!
    Emocje a choroby

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*