Odcinek lędźwiowy – Totalna Biologia. Jak sobie pomóc?

 

Odcinek lędźwiowy w ujęciu Totalnej Biologii kieruje nas w stronę poczucia własnej wartości i strachu, który pojawia się w różnych obszarach życia. Z tego tekstu dowiesz się, jak sobie pomóc w przypadku nawracających bólów lędźwi – pokażę Ci, z czym warto popracować na poziomie emocjonalnym, jak również co w przypadku takich dolegliwości zaleca Tradycyjna Medycyna Chińska.

Przyczyny bólów lędźwi

Często dostrzegamy tylko częściową przyczynę bólu odcinka lędźwiowego. Ciągłe podnoszenie dziecka, dźwiganie zakupów i maluchów, siedząca praca i mało aktywny tryb życia – to wszystko oczywiście może powodować dolegliwości ze strony różnych odcinków kręgosłupa. Zdarza się jednak, że nie forsowaliśmy się, a ból pojawia się „znikąd” i w dodatku lubi nawracać.

W Totalnej Biologii ból lędźwi wskazuje na strach o pieniądze i status materialny. Zwróć uwagę na kwestie przekonań na temat finansów. Jak o pieniądzach rozmawiano Twojej rodzinie? Czy boisz się, że Ci ich zabraknie? A może obawiasz się o swoją pracę? Kiedy zaufasz, że zawsze masz tyle pieniędzy, ile potrzebujesz, nie tylko odczujesz ulgę emocjonalną, ale i może puścić napięcie dołu pleców.

Przez ból odcinka lędźwiowego manifestuje się również strach o dzieci. Tu też warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co budzi Twój największy strach. A może pamiętasz, od kiedy tak jest i co się wydarzyło, zanim bóle zaczęły nawracać? W chwili, gdy uwierzysz w możliwości dzieci i puścisz je do życia, dolegliwości też mogą zacząć odpuszczać.

Jeśli już mówimy o wierzeniu w możliwości, to odnosi się to również do Ciebie. Jak z Twoją samooceną? Ogólnie przyjmując, problemy z układem kostnym i kręgosłupem w Totalnej Biologii wskazują na niskie poczucie wartości. Dlatego praca nad samoakceptacją i dobrą relacją z samym sobą może kojąco wpłynąć na bóle wszystkich odcinków kręgosłupa.

Co na ból lędźwi poleca Medycyna Chińska?

Czasem trudno dotrzeć do przyczyny emocjonalnej bólów odcinka lędźwiowego, a ten znacząco uprzykrza życie. Jeśli chcesz pomóc swojemu ciało bezpośrednio, ale już nie kolejnymi maściami, z pomocą przychodzi Tradycyjna Medycyna Chińska. Sprawdź:

  • Zabieg z moksy – podobny do akupunktury, tylko zamiast igieł używane są specjalne cygara zrobione z zioła piołunu
  • Ograniczenie zimnych pokarmów na rzecz ciepłych, gotowanych dań (zupy, gulasze) – to rozgrzewka organizm od środka
  • Ciepłe kąpiele, okłady, pasy z wełny – rozgrzewanie bolącego miejsca od zewnątrz.

Przeczytaj również: Osteoporoza w ujęciu Totalnej Biologii

Ból pleców – jak sobie pomóc?

Jeśli robisz wszystko, a bóle kręgosłupa nie chcą odpuścić, to właśnie dla Ciebie jest webinar
Nasze Ciało w ujęciu Totalnej Biologii. Oprócz możliwych przyczyn bólów ze strony odcinka lędźwiowego i innych części kręgosłupa dowiesz się z niego, jak wyjść z roli ofiary, dlaczego warto zaufać i odpuścić i jak na Twój kręgosłup wpływają historie rodzinne i przekonania rodowe. Koszt webinaru to tyle, co jedna wizyta u fizjoterapeuty, a oglądać możesz go tak często, jak potrzebujesz.

Powodzenia!

Sprawdź webinary, które będą w stanie Ci pomóc
  • Webinar: Ciało w ujęciu Totalnej Biologii

    Cena: 199,00

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*