Co to jest jedzenie intuicyjne i na czym polega?

Utrzymanie dobrej formy i dobrego stanu zdrowia wymaga szczególnych działań i prowadzenia zdrowego trybu życia. Aby to osiągnąć, konieczne jest regularne uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznej połączone z dobrze zbilansowaną dietą, która jest bogata we wszystkie niezbędne witaminy i wartości odżywcze. Wiele osób zadaje sobie pytanie co to jest jedzenie intuicyjne i na czym polega. W tym artykule chcemy przedstawić wiele porad i wskazówek, które pozwolą na uzyskanie dobrej formy i dobrego stanu fizycznego organizmu.

 

Co to jest jedzenie intuicyjne?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, w jaki sposób uzyskać sylwetkę, która pozwoli cieszyć się każdym dniem i zwiększy poczucie własnej wartości. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie przybliżając terminologię jedzenia intuicyjnego. Stosowanie restrykcyjnej diety bardzo często jest męczące i wymaga wiele poświęceń, żeby utrzymać odpowiednie kalorie, odpowiedni typ jedzenia i tak dalej. Jedzenie intuicyjne to sposób i rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się uciążliwego liczenia kalorii, uczucia głodu czy zaleceniami od dietetyków, które uwzględniają wiele zakazów i nakazów. Restrykcyjne diety być może są skuteczne, ale osoby stosujące tego typu żywienie bardzo często muszą zmuszać się do jedzenia posiłków niesmacznych i w wielu przypadkach w małych ilościach. Towarzyszy temu nieustanne uczucie głodu, które źle wpływa na samopoczucie. Bardzo dobrym pomysłem jest jedzenie intuicyjne odchudzanie przy takiej diecie jest znacznie lepsze i przyjemniejsze niż ograniczanie się i głodzenie na siłę.

 

Jedzenie intuicyjne – zasady

W dalszym ciągu istnieje duże grono osób, które nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym jest jedzenie intuicyjne. Tego rodzaju system odżywiania na przestrzeni ostatnich lat stał się bardzo popularny, mimo tego, że nie został stworzony przez dietetyków, tylko ludzi, którzy mieli dość ograniczeń. Jeśli chodzi o jedzenie intuicyjne zasady są proste – nie ma konieczności liczenia kalorii, nie trzeba przywiązywać zbyt dużej uwagi do spożywanych produktów, a mimo tego można utrzymać dobrą wagę, zdrowie i kondycję.

Niestety, ale w dzisiejszych czasach żywność, która jest dostępna w sklepach pełna jest tłuszczy i cukru, które powodują uzależnienie, przez co trudny jest wybór odpowiednich produktów. W naszym webinarze opisane jest wiele zdrowych intuicyjnych nawyków żywieniowych, które pomogą w utrzymaniu zdrowia i dobrej formy.

 

Jedzenie intuicyjne – dlaczego warto?

Każdy z nas posiada inny gust żywieniowy i faktycznie jest to kwestia głęboko indywidualna, natomiast warto wiedzieć, że jedzenie intuicyjne pozwala na utrzymanie odpowiedniej wagi, dobrego samopoczucia i zdrowa bez stosowania restrykcyjnych diet, przez które pojawia się nieustanne uczucie głodu i nerwy związane ze zbyt małą ilością pokarmu spożywanego każdego dnia.

Dobre nawyki żywieniowe są podstawą do utrzymania odpowiedniej odporności, zdrowia i samopoczucia dlatego temat, jakim jest jedzenie intuicyjne szerzej poruszony w naszym webinarze jest warty uwagi.

Jest kilka głównych powodów, dla których warto stosować taki rodzaj diety. W obecnych czasach istnieje wiele rodzajów diet, które niekoniecznie rządzą się dobrymi zasadami, ponieważ żyjemy w dobie internetu i “dietetyków”, którzy tak naprawdę nie mają żadnego doświadczenia można znaleźć wielu. Jeśli chodzi o jedzenie intuicyjne odchudzanie faktycznie jest łatwiejsze głównie dlatego, że osobie stosującej taki rodzaj diety nie towarzyszy dyskomfort psychiczny spowodowany niedoborem jedzenia. Liczenie kalorii oraz szczegółowy wybór produktów może być uciążliwy szczególnie dla osób, które na co dzień są zabiegane i zasypane obowiązkami związanymi z pracą i życiem prywatnym. Zostało wykonane sporo badań na temat diet intuicyjnych względem tradycyjnych diet odchudzających i wynika z tego fakt, że osoby, które wybierają intuicyjne jedzenie uzyskują pożądane efekty o wiele szybciej niż ci, którzy są na restrykcyjnych dietach odchudzających.

Osoby, które zastanawiają się nad tym czym jest jedzenie intuicyjne co to, i tak dalej powinny poznać kilka podstawowych zasad stosowania tego rodzaju diety:

  • Jedz to, co podpowiada Ci organizm – warto wybierać zdrowe produkty, jednak zachowując przy tym swoje indywidualne preferencje. W jedzeniu intuicyjnym chodzi głównie o to, żeby jeść zdrowo, ale również smacznie!
  • Kontroluj posiłki – wiele osób, które stara się uzyskać wymarzoną sylwetkę stosuje metodę zapisywania posiłków, które spożywa w ciągu dnia. Pozwoli to na zróżnicowaną dietę bogatą w różnorodne produkty.
  • Zdrowe i nowe produkty – nie ma sensu ograniczać się do tych samych produktów przez cały czas. Dieta intuicyjna to sposób żywienia, który uwzględnia próbowanie nowych (ale zdrowych) produktów. Nie bój się eksperymentować!
  • Jedz tylko wtedy, gdy czujesz głód – powielanym i niestety podstawowym błędem wśród ludzi, którzy pragną zgubić zbędne kilogramy jest to, że jedzą zbyt często. Grunt w tym, że bardzo pomocne jest jedzenie intuicyjne odchudzanie polega na tym, że posiłki powinny być spożywane tylko wtedy, gdy jest się naprawdę głodnym. Niepotrzebne objadanie się z pewnością nie będzie tutaj pomocne.
  • Nie skupiaj się na liczeniu kalorii – dla wielu osób to właśnie liczenie kalorii i restrykcyjne trzymanie diety jest największym problemem. W przypadku jedzenia intuicyjnego istotne jest spożywanie ulubionych produktów, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce w celu pozyskiwania niezbędnych witamin i minerałów. Mimo wszystko nie trzeba odmawiać sobie ulubionych potraw!

Podsumowując dieta i system żywienia intuicyjnego polecany jest osobom, które nie lubią ograniczeń jednak mimo wszystko zachowują zdrowy rozsądek i zdają sobie sprawę z faktu, że codzienne menu żywieniowe powinno być bogate w owoce i warzywa. Wiadomo, że nadal sporo osób zastanawia się nad tym co to jest jedzenie intuicyjne i dlaczego warto je stosować, ale każdego roku taka forma diety zdobywa nowych zwolenników. Wiadomo, że znajdą się również krytycy, którzy będą twierdzić, że jedynie restrykcyjna dieta oparta na szczegółowym liczeniu kalorii przynosi efekty, jednak dieta intuicyjna ma pewną przewagę – jest to podejście do jedzenia z poszanowaniem własnych preferencji smakowych i nie traktuje naszego ciała w krytyczny sposób. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia informacji zawartych w naszym webinarze – tutaj ten temat jest poruszony bardziej szczegółowo i mamy nadzieję, że pomoże wielu osobom w osiągnięciu wymarzonej sylwetki!

Napisz komentarz

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*