Rwa kulszowa to przykra dolegliwość, która objawia się silnym bólem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Ból ten promieniuje do pośladków, uda, kolana, a nawet stopy.
Jeśli dokucza Ci rwa kulszowa i nie pomagają masaże, środki przeciwbólowe czy fizjoterapia, rozpatrz konflikty emocjonalne, które stoją za przyczyną bólu. Może się okazać, że w ten sposób nawracający ból minie.
Dobrze wiesz, jak to jest: chcesz zrobić krok do przodu albo wycofać się, ale czujesz się wręcz unieruchomiona, bo pojawia się ostry ból. Każdy ruch staje się bardzo bolesny.
Totalna Biologia mówi, że za rwą kulszową stoi konflikt obniżenia wartości związany z ruchem (powstrzymywanym albo wymuszonym). Czyli:
Konflikty emocjonalne przy rwie kulszowej
- Ruch wymuszony: „Nie chcę tam iść, ale muszę”
- Ruch powstrzymywany: „Chciałabym tam pójść, ale nie mogę”.
„Moja tożsamość jest podważana”
Rwa kulszowa bywa też wynikiem konfliktu „moja tożsamość jest podważana”. Często dotyka osoby, które lubią się wyróżniać albo których orientacja seksualna nie jest akceptowana w najbliższym otoczeniu. Towarzyszy temu poczucie, że ktoś podważa ich tożsamość. Pamiętaj, że ludzie zawsze będą gadać. Najważniejsze, byś rósł/rosła w tym, co jest dla Ciebie dobre. Kiedy przestaniesz się tego bać i nabierzesz odwagi, mogą minąć nawracające problemy z rwą kulszową. Polecam Ci webinar Stawianie granic, który może być pomocny w tej kwestii.Gdzie występuje rwa kulszowa?
Jeżeli żaden z powyższych tematów Cię nie dotyczy, rozpatrz jeszcze rwę kulszową pod kątem miejsca, w którym się pojawia.- Zewnętrzna strona uda – pęcherzyk żółciowy – skrywana uraza. Komu nie możesz wybaczyć?
- Część przednia uda – żołądek – chęć złapania czegoś. Pragnienie miłości, uwagi, dotyku.
- Wewnętrzna część uda – wątroba i nerki – konflikty na tle seksualnym, dużo złości. To bardzo obciążające tematy. Mimo wszystko można je przepracować, poprosić o pomoc, wyjść z roli ofiary.
Poczucie własnej wartości
Wszystkie konflikty emocjonalne związane z układem ruchu i kręgosłupem są związane z niskim poczuciem własnej wartości. Dlatego dobrze jest zastanowić się nad tym, co myślisz o sobie i wierzysz w siebie. Z rwą kulszową wiążą się takie konflikty jak:- „Nie dam rady”
- „Jestem do niczego”
- „Jestem przeciążona”
- „Upokorzono mnie”
- „Nie jestem dość dobra”.
Rwa kulszowa – co robić?
Podsumowując: w przypadku rwy kulszowej najlepiej jest zadbać o adekwatną samoocenę i poczucie własnej wartości. Za nią pójdzie odwaga do zmian. Zniknie konflikt decyzji czy poczucie, że nie możesz albo nie chcesz gdzieś iść. W trudniejszych sytuacjach związanych ze strefą seksualną zawsze warto udać się do specjalisty, poprosić o pomoc. Temat rwy kulszowej oraz innych problemów związanych z kręgosłupem i układem ruchu poruszam szerzej w webinarze Ciało w ujęciu Totalnej Biologii. Dowiesz się z niego m.in. jak na kręgosłupie odbijają się historie rodzinne i przekonania rodowe, a także jak wyjść z roli ofiary, zaufać, odpuścić – i tym samym pozbyć się chronicznego bólu.
Sprawdź webinary, które będą w stanie Ci pomóc
- BESTSELLER!