Według Totalnej Biologii macica symbolizuje dom – jest to pierwsze schronienie każdego człowieka. Rozpatrując mięśniaki macicy, Totalna Biologia kieruje nas w stronę przeżyć i emocji związanych z posiadaniem dzieci.
Niemożność zajścia w ciążę
Pojawienie się mięśniaków to efekt konfliktu związanego z niemożnością zajścia w ciążę – mięśniaki często powstają u kobiet, które bardzo długo starają się o dziecko. Takim staraniom często towarzyszy poczucie winy, tęsknota, obniżenie poczucia wartości, zwątpienie w swoją kobiecą zdolność do dawania życia.
Trudnymi emocjami, które pojawiają się w tym obszarze, są też smutek czy żal, który pojawia się podczas patrzenia na czyjeś dzieci. Dotyczy to zarówno pierwszej ciąży, jak i każdej kolejnej (kiedy np. pragnęliśmy, by nasze dziecko miało rodzeństwo, ale starania spełzły na niczym).
Czasem mięśniaki powstają również przez presję ze strony rodziny – kobieta czuje, że powinna być już w ciąży, rodzina zadaje pytania, a bezdzietność nie jest akceptowana przez otoczenie. Mięśniak zajmuje miejsce dziecka.
Warto wiedzieć, że mięśniaki mogą też służyć w odwrotnej sytuacji: jako „zabezpieczenie” przed zajściem w ciążę. Może być tak, że kobieta nie chce mieć dziecka, a jej partner chce. Albo wolałaby mieć dziecko z kimś innym. Takie konflikty sprzyjają powstawaniu mięśniaków, które w naturalny sposób uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w macicy.
Mięśniaki a trudne porody
Mięśniaki mogą być oznaką przeszłych wydarzeń, które wystąpiły w życiu kobiety albo jej przodków.
Niektóre kobiety zakładają, że będą przygotowywać się do ciąży o wiele wcześniej niż planowane poczęcie. Chcą się odpowiednio odżywiać, zapewnić sobie dawkę ruchu, brać suplementy diety itd. Kiedy zachodzą w ciążę niespodziewanie, dzieje się inaczej, niż sobie wyobrażały. Po rozwiązaniu może pojawić się mięśniak, który pokazuje chęć matki do przeżycia tej ciąży jeszcze raz, tak jak zaplanowała.
Mięśniaki mają też związek z trudnymi porodami w rodzinie, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu czasem kończyły się tragicznie. Takie wspomnienia mogą wpływać na Ciebie i Twoje problemy zdrowotne. Dlatego warto rozmawiać z mamami, babciami, ciociami – i dotrzeć do tych wydarzeń, które bywały wypierane, nikt o nich nie rozmawiał. Dotyczy to aborcji, poronień, śmierci dziecka czy mamy przy porodzie.
Kwestie, nad którymi warto się zastanowić albo o które można dopytać:
- Czy któraś z kobiet w rodzie urodziła martwe dziecko?
- Czy miała szansę przeżyć żałobę?
- Czy w rodzinie były aborcje?
- A może któreś małżeństwo nie miało dzieci?
W takich wspomnieniach często kryje się nieprzeżyta żałoba, a domknięcie tego rozdziału pozwala pozbyć się chorób kobiecych, w tym mięśniaków – bo biologicznie mięśniak ma „wytrenować” macicę w tym, by miała większą siłę do parcia, a co za tym idzie: ciąża zakończyła się szczęśliwym dla mamy i dziecka rozwiązaniem.
Podsumowanie
Jeżeli dotyczy Cię ten problem, przydatne będzie zajęcie się poniższymi tematami:
- niemożność zajścia w ciążę, strata ciąży (i nieprzeżyta żałoba)
- brak własnych dzieci: smutek, żal, poczucie winy na widok czyichś dzieci
- poczucie, że powinnaś już mieć dzieci, presja ze strony najbliższych
- obawa, że nie dasz rady urodzić
- śmierć przy porodzie, bolesne i trudne porody w rodzinie
- poczucie, że nie chcesz mieć dziecka z Twoim aktualnym partnerem.
Jeżeli któraś z tych kwestii jest Ci bliska, wiesz już, gdzie zrobić pierwszy krok do zmian. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, co może Ci pomóc.
- Jeśli jesteś po poronieniu, przede wszystkim uwolnij się od poczucia winy za stratę.
- Nie patrz na siebie krytycznym okiem, jeśli masz problem z zajściem w ciążę. Szukaj rozwiązań, działaj, nie poniżaj samej siebie. Bardzo pomaga akceptacja stanu rzeczy, odpuszczenie.
- Wybacz. To będzie uwalniające zwłaszcza w sytuacji, gdy dowiedziałaś się, że Twoja mama dokonała aborcji, a Tobie trudno jest to zrozumieć i zaakceptować.
Jeśli wiesz, że Twoje mięśniaki mogą być związane z odczuciami wobec mamy, zachęcam Cię do wysłuchania webinaru Relacja z mamą i zrobienia ćwiczeń, które są w nim zawarte. Natomiast po wskazówki dietetyczne wspierające zdrowie kobiece zapraszam do webinaru Zdrowie kobiece według Totalnej Biologii i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Każdy z webinarów możesz oglądać tak często, jak potrzebujesz – najlepsze efekty przynosi wysłuchanie ich co najmniej kilka razy.
- BESTSELLER!
Wszystkie opinie o naszych usługach są zweryfikowane i pochodzą od naszych klientów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak przetwarzamy opinie, zapoznaj się z naszym Regulaminem.