Konsultacje z zakresu Dietetyki Medycyny Chińskiej

Konsultacje z dietetykiem medycyny chińskiej

Nadwaga i otyłość to jedne z najczęstszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Współczesna medycyna oraz stale rozwijająca się gałąź dietetyki wprowadziła wiele nowych sposobów i możliwości radzenia sobie z tymi schorzeniami. Wiele badań, dotyczących korelacji organizmu z przyjmowanymi pokarmami rozpoczęło się w Chinach. Metody odchudzania i leczenia były opracowywane przez uczonych już w okresie starożytnym.

Chińskie podejście do kwestii dietetyki, nadwagi i problemów związanych z żywieniem znacząco różni się od punktu widzenia badaczy i lekarzy z kręgu zachodniego. Jeśli chcesz poznać tajniki chińskiego podejścia do kwestii dietetyki, skorzystaj z profesjonalnych i kompleksowo przygotowanych konsultacji wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Dietetyka medycyna chińska - aspekty wyróżniające chińską naukę

Medycyna chińska, w odróżnieniu od teorii zachodnich, zakłada, że przyczyną nadwagi lub otyłości jest niedobór energii w organizmie człowieka, a nie jej nadmiar. Źródeł problemu szuka się więc w braku odpowiedniej ilości snu, przewlekłym stresie, szkodliwej suplementacji, czy dużej ilości spożywanego alkoholu. Niezbilansowane posiłki, które bazują na przetworzonej żywności sprawiają, że organizm przestaje poprawnie funkcjonować, ponieważ brakuje mu energii.

Pojawia się przewlekłe poczucie zmęczenia, bezsenność, częste bóle głowy, brzucha, wzdęcia, i szereg innych schorzeń, które prowadzą do rozregulowania naszego organizmu. Organizm, któremu brakuje odpowiedniej ilości energii, jest narażony również na problemy hormonalne.

Brak energii wpływa bowiem również na aspekt psychiczny. Potęguje występowanie stanów depresyjnych i lękowych, a także ciągłego poczucia niepokoju. Warto więc zadbać o równowagę, przyspieszenie procesów metabolicznych i zwiększenie poziomu energii w organizmie.

Dietetyka medycyny chińskiej - konsultacje

Aby kompleksowo poznać swój organizm i w rezultacie doprowadzić do pełnej harmonii, warto skorzystać z konsultacji wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Konsultacje pozwalają zaznajomić się z metodami, które wdraża się w tracie leczenia pacjenta. Dietetyka medycyny chińskiej stawia na indywidualne podejście do pacjenta, biorąc pod uwagę również aspekt emocjonalny.

Leczenie pacjenta w oparciu o wiedzę z zakresu Totalnej Biologii polega właśnie na uświadomieniu problemów związanych z jedzeniem na płaszczyźnie emocjonalnej. Kolejną kwestią jest zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie odpowiedniego ziołolecznictwa. Ostatnim aspektem jest doprowadzenie organizmu do równowagi (Yin Yang), dzięki której organizm zachowa odpowiedni balans i wymaganą ilość energii na długie lata.

Konsultacje pozwolą Ci zapoznać się z wymienionymi aspektami. Na ich podstawie będziesz mógł zdecydować, czy metody, na jakich bazuje medycyna chińska w zakresie dietetyki, są dla Ciebie przekonujące. Pamiętaj, że troska o zdrowy, pełen witalności i energii organizm leży w Twoich rękach.

Skorzystaj z pomocy Totalnej Biologii

Akceptuję warunki newslettera.*

 

Akceptuję warunki newslettera.*

 

 

Akceptuję warunki newslettera.*